4 اصل مهم مدیریت کسب و کار و حمل و نقل در زمان اپیدمی کرونا

اقدامات اساسی مدیریت کسب و کار و حمل و نقل در زمان اپیدمی کرونا می‌تواند به شرکت‌ها در همه‌ی ابعاد کمک کند تا برای هر سفارشی با هر حجمی از تقاضا آماده شوند. تیم‌های پیشرو در جهان در پاندمی کرونا خواستار انعطاف‌پذیری، ارتباطات و اعتماد بیشتر هستند.

 

مدیریت کسب و کار و حمل و نقل در زمان اپیدمی کرونا

زماني را تصور كنيد كه مي‌توانيد آزادانه در خيابان‌ها قدم بزنيد بدون اينكه نگران باشيد مبتلا به ویروس کرونا می‌شوید و يا بدون آنکه از ماسك يا سپري بر روي صورت خود استفاده كنيد تا از شما و ديگران در برابر ويروس خاصی محافظت كند. برای آمریکا، روزهای قبل از همه گیری زمان مهمی در مسیر رشد بوده است، اما این تجربه یک آزمایش سخت می‌باشد که باعث درخشش و توسعه شرکت‌ها شده است وقتی به این فکر می‌کنیم که در سال 2020 چه درس‌هایی آموختیم و چگونه می‌توانیم این تجربه‌ها را برای راه اندازی شرکت‌هایی با هر ابعاد و حجم بکار ببریم چهار مورد اصلی برجسته می‌شود که عبارتند از :

 

1- یک شرکت باید برنامه‌ی پیشبردی مناسب و خوبی داشته باشد :

در طول سال 2020 ، چندین تاجر آنلاین به ما مراجعه کردند تا حجم اضافی سفارشات خود را به دلیل رواج تجارت الکترونیکی با کمک ما ارسال کنند. بسیاری از شرکت‌های تجاری آنلاین برنامه‌ی پیشبردی مناسبی برای پیش بینی یا روشی مناسب برای مدیریت حجم خود نداشتند اما ما به کمک صنعت رباتیک روند پیش بینی خود را گسترش دادیم و بستری مناسب برای ارتباط هر چه سریع با مشتریانمان آماده سازی کردیم و از طریق چک لیست‌های الکتریکی کارهای حمل و نقل سفارشات کالاها و حتی ارتباط با مشتری در تعطیلات و نکاتی در مورد بارکد و کیفیت را کنترل و ارائه دادیم. لیست‌های الکتریکی مشتریان و دستورالعمل‌های جدید به شرکت‌ها در داشتن یک برنامه‌ریزی درست و پیش‌بینی منطقی  بسیار کمک می‌کند.

 

2- انعطاف‌پذیری بدون تغییر:

به جرات می‌توان گفت انعطاف‎پذیری یکی از ویژگی‌های مهم برای هر شرکت الکترونیکی است چرا که در طول همه‌گیری داشتن یه برنامه‌ی منعطف صرف نظر از تمامی ابعاد اقتصادی آن مطمئناً در صنعت دیجیتال مشهود‌تر می‌شود. برای افزایش این انعطاف‌پذیری باید قدرت و کنترل الکتریک بین تمامی کارگران و پیمانکاران حتی کارگران که در شعبات دور از ساختمان مرکزی فعالیت می‌کنند تقسیم شود تا امکان کنترل در هر بخشی میسر باشد. اگر چه راه اندازی نیروی کار از راه دور چیز جدیدی برای شرکت‌ها نیست، اما اینکه تقریباً صد درصد کارکنان توانایی کنترل فرآیند را از خانه و تنها از یک قاب کامپیوتری داشته باشند چیز جدیدی است.

این فرآیند مزایای بسیار زیادی همچون انعطاف‌پذیری زیاد ، افزایش قدرت رهبری و اعتماد به نفس را در کارگران به وجود می‌آورد. اعتماد متقابل رهبران و مدیران شرکت‌ها یکی از مهمترین و سخت‌ترین بخش این فرآیند است اما باید برای پیشرفت و توسعه صورت بگیرد. اپیدمی کرونا همچنین نشان داد که اگر سرمایه‌گذاری بر روی نیروی کار صورت بگیرد فرآیند توسعه و پیشرفت با قدرت بسیار زیادی جلو می‌رود چرا که ارائه خدماتی نظیر : اضافه شدن هزینه‌ی اضافه کاری یا هزینه‌ی نهار و عیدی و … می‌تواند مشوق کننده‌ی خوبی برای کارگران باشد و باعث افزایش راندمان در سطح کار و توسعه کار شود.

همچنین مطالعه کنید: خدمات باربری و حمل و نقل | خدمات لجستیک | نقش بسته بندی در کسب و کارها | پست اکسپرس داخلی و خارجی

 

3- از برقراری و توسعه ارتباط نترسید حتی اگر از آینده پیش‌بینی خاصی نداشته باشید:

وینستون چرچیل می‌گوید: “تفاوت بین مدیریت و رهبری تنها در ارتباطات است.” چرچیل به عنوان یک مدیر برجسته تجاری بر این باور بود که ارتباطات حتی در سخت‌ترین زمان‌ها می‌تواند موجب هدایت کشور در مسیر درست باشد همچنین ارتباطات می‌تواند روحیه مردم را در رسیدن به اهداف یک کشور تقویت کند همانطور که هنگام مواجهه با یک بیماری همه‌گیر جهانی نظیر: کرونا بسیاری از سازمان‌ها دریافتند که حتی در شرایطی که هیچ چیز مشخص نیست ارتباطات واضح و مختصر به پیشبرد اهداف سازمان می‌تواند کمک کند.

یکی از بزرگترین شعار سازمان‌ها تعالی می‌باشد و بزرگترین هدف یک سازمان افزایش ارتباط مردم برای بهبود سطح زندگی است در زمان اپیدمی کرونا ارائه برنامه‌های جامع اما مختصر برای به روزرسانی هفتگی کسب و کار به تیم‌های پشتیبانی منجر به کاهش بلاتکلیفی در نحوه ارائه خدمات و حمل و نقل شد. داشتن ارتباط مستمر بین کارفرما و کارگر، ساختن بستر و فضاهایی برای داشتن گفتمان‌های کاری و یا برگزاری جشن‌ها در طول اپیدمی یکی مهمترین مزایای ارتباطات در عصر کرونا بود. ارتباطاتی که ارائه خدمات به مشتری را ارتقا بخشید و درکنار آن بستر حمل و نقل در شرایط اپیدمی را فراهم کرد.

 

4- داشتن برنامه‌های متغیر و جایگزین:

در ژوئن 2020 ، شرکت‌ها در ایالات متحده یک طرح برای افزایش ایمنی کاری به دفاتر برای دفاتر و نمایندگی‌ها ارسال کردند که شامل درهای اتوماتیک ، افزایش بهداشت و اقدامات ایمنی بود. افزایش تعداد مبتلایان به کرونا منجر به بسته شدن مجدد شرکت‌ها شد چرا که حتی با ایمنی بالا هم برای حفظ سلامت و جان کارکنان نیاز بود که تغییرات مهمی در فرآیند برنامه‌ها شکل بگیرد.

 

کلام آخر

در این دوران اپیدمی کرونا در کنار تمام مضراتی که داشت مزایای بسیاری هم در گسترش و توسعه‌ی تجارت الکترونیکی و بازارهای دیجیتال داشت. امروزه تجارت الکترونیک به عنوان یکی از سریع‌ترین صنایع در حال رشد محسوب می‌شود که همچنان در حال توسعه است  بنابراین آن دسته از شرکت‌هایی که می‌خواهند وارد بازار‌های دیجیتال و آنلاین شوند باید قبل از شروع به کار یک برنامه‌ی منعطف با شرایط داشته باشند تا بتوانند در کنار ارائه خدمات و پشتیبانی کسب و کار الکتریکی خود را توسعه دهند و در نظر داشته باشند که برقراری ارتباط و داشتن یک مدیریت ارتباطی قوی با مشتری می‌تواند تضمین توسعه‌ی کسب و کار آن‌ها باشد.

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان

افتخار میکنیم میزبان بهترین ها هستیم