پست ویژه

امروزه همه ما به نوعی با مقوله پست سروکار داریم و حتما برایمان پیش آمده تا بخواهیم مرسوله ای را در مدت زمان کم به مقصد برسانیم و چه راهی بهتر از بهره مندی از خدمات پست ویژه؟ اما این خدمات چگونه ارائه می شوند؟ در سر تا سر دنیا روزانه بسته های پستی و مرسولات از راههای مختلفی از مبدا به مقصد جابجا می شوند. این مرسولات از یک برگ کاغذ گرفته تا مواد غذایی، کالاهای ساختمانی و صنعتی و غیره را شامل می شود.

معرفی پست ویژه

بدون شک حمل و جابجایی مرسولات با توجه به نوع، وزن و جنس متفاوت خواهد بود. . اداره پست برای سهولت و آسان شدن مرسولات پستی اقدام به راه اندازی سرویس های مختلفی نموده است که هر یک از آنها با توجه به نوع کاربرد و سرعت رسیدن مرسولات و مسیر آن دارای مشخصات و هزینه های خاصی می باشد. پست در تلاش است تا بتواند امکان رسیدن مرسولات پستی را سرعت ببخشد از اینرو پست ویژه را راه اندازی کرده است.

این سرویس در تهران و مراکز استانها قابل استفاده می باشد. در پست ویژه مرسولات قبل از ساعت ده صبح فردا تحویل پست در مقصد شده تا در بین گیرندگان توزیع گردد، البته به شرطی که فرستنده مرسوله را قبل از ساعت ده صبح تحویل داده باشد و با لغو پروازها لغو مواجه نشود. یعنی مرسولات کمتر از 24 ساعت تحویل فرستنده می شود. یکی از مزایای سرویس پست ویژه این است که در صورت محقق نشدن این زمان اداره پست موظف است تا دو برابر این هزینه را به فرستنده غرامت بدهد. در این سرویس فرستنده از تحویل مرسوله توسط گیرنده مطلع می شود.

 

ارسال مرسولات پستی کمتر از 24 ساعت

توسعه خدمات پستی و سرویس های مختلف گامی موثر در پیشبرد اهداف بلند مدت در این حوزه می باشد. پست ویژه ایران به سریع ترین سرویس پستی جهت ارسال مرسولات به تهران و مراکز استانها شهرت دارد.

هزینه پست ویژه از دیگر سرویس های پستی بیشتر می باشد و دلیل آن هم این است که مرسولات پست ویژه به صورت تک بارنامه و با اولین پرواز به مقصد مورد نظر فرستاده می شود.

 

پست ویژه چند روزه میرسه؟

شاید برای شما هم سوال ایجاد شده باشد که مرسولات در پست ویژه چند روزه میرسه؟ برای جواب به این سوال باید گفت: در صورتی که فرستند تا قبل از ساعت 10 صبح مرسوله پستی خود را به دفتر پست تحویل دهد کمتر از 24 ساعت مرسوله به گیرنده تحویل داده می شود. این کمترین زمان ممکن برای به مقصد رسیدن مرسولات پستی بوده است.

 

رهگیری پست ویژه:

رهگیری مرسولات پستی یکی از دغدغه های افرادی است که می خواهند بدانند مرسوله پستی آنها چه زمانی به دست گیرنده خواهد رسید. پست سرویس رهگیری مرسوله را برای تمامی سرویس های خود راه اندازی کرده است. در پست ویژه رهگیری مانند تمامی مرسولات پستی دیگر قابل پیگیری می باشد.

وقتی مرسوله پستی تحویل دفاتر پست می شود فاکتوری ارائه می شود که نمایش دهنده ی یکی از موارد مورد نیاز در مرسوله جهت پیگیری و تحویل می باشد. یک شماره بیست رقمی که کد یا شناسه می باشد در رسید شما وجود دارد. شما می توانید با مراجعه به سایت پست و بخش پست ویژه رهگیری این شماره شناسه را در کادر مورد نظر وارد نمایید. با فعال کردن سرویس جستجو بعد از دقایق کوتاهی آخرین وضعیت ارسال مرسوله شما نمایش داده می شود که شامل: تاریخ و تحویل مرسوله به پست، نوع سرویس پستی، دفتر پستی مبدا ، نام گیرنده و فرستنده، کدپستی گیرنده و فرستنده، وزن و هزینه پست، تاریخ و ساعت آخرین مکان مرسوله که ثبت شده، نقطه پستی، نام مامور پست، وضعیت فعلی مرسوله و امضا و نام گیرنده قابل مشاهده می باشد.

ارسال سریع بسته

رهگیری مرسوله پستی با شناسه قبض

از دیگر راههای رهگیری مرسولات پست ویژه که نیازی به اینترنت هم ندارد از طریق پیامک می باشد. در این روش کافی است تا کد مرسوله را پیامک کنید و در مدت زمان کوتاهی پیامکی از طرف پست حاوی مشخصات مرسوله، مشخصات فرستند و گیرنده و آخرین وضعیت مرسوله را دریافت خواهید کرد.

 

پیگیری مرسوله پست ویژه:

برای پیگیری مرسوله پست ویژه نیز مانند دیگر مرسولات پستی چند روش وجود دارد:

  • ابتدا شما می توانید با استفاده از بارکد یا شناسه قبض 20 رقمی که در زمان تحویل مرسوله از دفتر پست دریافت کرده اید به سایت post.ir مراجعه نمایید و با وارد کردن بارکد یا شناسه قبض در محل مورد نظر از آخرین وضعیت مرسوله پستی خود مطلع شوید.
  • پیگیری مرسوله پستی از طریق پیامک: در این روش با وارد کردن حرف R و سپس وارد کردن بارکد قبض یا شناسه قبض در پیامک و ارسال آن به شماره 2000441 از وضعیت مرسوله پستی خود با خبر شوید.
  • چنانچه می خواهید پیگیر مرسوله پست ویژه خود که حاوی نامه سازمانی شوید با مراجعه به سایت شرکت پست و وارد کردن کد ملی از وضعیت مرسوله خود مطلع خواهید شد.

 

پست ویژه شهرستان:

دریافت و فرستادن مرسولات پست ویژه شهرستان با تهران متفاوت است. در تهران روزانه چندین پرواز به شهرستان های مختلف انجام می گیرد که این موضوع کار را برای فرستادن مرسولات پست ویژه راحت تر می کند اما در برخی شهرستانها وجود پروازهای محدود و حتی امکان لغو شدن پروازها این کار را دچار تاخیر می کند. از اینرو معمولا مرسولات پستی به شهرستان هایی با این خصوصیات بیش از 24 ساعت زمان می برد.

برای مرسولات پستی این زمان بین 48 تا 72 ساعت متغیر می باشد. البته این زمان هم بستگی به این دارد که چه زمانی مرسوله به دفتر پست تحویل شده باشد. شرایط یاد شده شامل مرسولاتی می شود که تا قبل از ساعت ده صبح تحویل دفتر پست شده باشند. همچنین روزهای هفته مانند پنجشنبه در تاخیر رسیدن مرسوله به مقصد اثرگذار می باشد. در روزهای تعطیل و جمعه سرویس دهی پست تعطیل می باشد.

 

تفاوت پست ویژه با پیشتاز:

پست پیشتاز یکی از سرویس های پرطرفدار پستی محسوب می شود که مرسوله را در مدت زمان 24 الی 72 ساعت به گیرنده تحویل می دهد. متقاضیان می توانند از این سرویس برای ارسال کارت پستال، بسته کوچک و مجلات مطبوعاتی استفاده نمایند. در این نوع حداکثر وزن مرسولات 25 کیلوگرم محاسبه شده است و مرسولات با روش هوایی به مقصد ارسال می شوند. هزینه پست پیشتاز بر اساس فاصله مبدا و مقصد، وزن مرسوله و تعرفه شرکت پست برای این سرویس ارزیابی و محاسبه می شود. مامور پست از گیرنده پس از تحویل کالا رسید دریافت می کند تا فرستنده بتواند وضعیت مرسوله خود را پیگیری نموده و از رسیدن آن اطمینان حاصل کند.

تفاوت پست ویژه با پیشتاز در زمان رسیدن مرسوله به مقصد می باشد که تفاوت 24 ساعته ای را شامل می شود. همچنین پست ویژه مخصوص مرسولاتی است که باید به سرعت ظرف کمتر از 24 ساعت به گیرنده برسد.

 

پست ویژه تهران:

پست ویژه تهران از سرویس های پرطرفدار در تهران می باشد. متقاضیانی که برای رساندن مرسولات خود زمان کمی دارند و لازم است تا مرسوله آنها کمتر از 24 ساعت به مقصد برسد از این سرویس بهره می برند.

به دلیل پروازهای زیاد از مبدا تهران به مقصد شهرستانها این امکان برای متقاضیان از مبدا تهران بسیار راحت و آسان است.

 

آشنایی با خدمات دانا حمل

با گردهم آمدن افراد متخصص و کاربلد که در زمینه های شغلی خود سوابق درخشانی دارند، در سال 95 شرکتی جهت ارائه خدمات متنوع پستی راه اندازی شده و فعالیت های خود را آغاز نمود. مسئولیت مهم این شرکت انجام خدمات بسیار مناسب و با کیفیت و قیمت های مقرون به صرفه به مشتریان خود می باشد. ارائه بیمه برای انتقالات لازمه و جابجایی مرسولات، از خدمات مهم دانا حمل است که مورد استقبال مشتریان واقع می شود.

این خدمات علاوه بر ارائه بهترین امکانات به مشتری های خود، مرسوله را در امن‌ ترین و بی دردسر ترین شرایط به مقصد می رسانند.

خدمات این شرکت با توجه به نوع ارائه دارای سه دسته بندی کلی به شرح زیر می باشد:

پر طرفدارترین خدمات دانا حمل سرویس درب به درب است. که با استفاده از این سرویس هزینه های مشتری ها و فروشندگان، کاهش یافته و همچنین و کاهش مصرف  سوخت ، کم کردن آلاینده های محیطی و نگهداری مناسب از طبیعت از جمله مزایای مهم این سرویس شناخته می شود. روال کاری در این روش به این صورت است که یک فروشنده، با شرکت هماهنگ شده و بسته خود را تحویل مامور شرکت داناحمل می دهد، و عملیات ارسال سریع کالا از طریق ناوگان دانا حمل انجام می گردد. با به کار گیری این روش ارسال، بیشتر واسطه ها حذف شده و در نتیجه این امر، هم در زمان و هم در هزینه های ارسال کالا صرفه جویی می شود.

برخی افراد به هر دلیلی تمایل به پرداخت هزینه کالا به صورت آنلاین ندارند، در نتیجه با فراهم شدن شرایط پرداخت در محل، باعث افزایش رضایت مندی مشتریان و جلب بیشتر اعتماد آن ها خواهد شد.

  • خدمات مربوط به بسته بندی و انبارداری

که با دقت و حساسیت خاصی صورت می گیرد، باعث می شود که محمولات پستی از هر گونه آسیب احتمالی مصون بمانند و در نتیجه دانا حمل سلامت مرسولات پستی را تا رسیدن به مقصد تضمین می کند. در صورتی که نیاز به انبار کردن محمولات باشد، بخاطر داشتن انباری مناسب و منظم، تمامی محمولات به خوبی دسته بندی شده و در کمترین زمان ممکن به مقصد می رسند.

برای بهره مندی از خدمات مذکور، تنها کافی است به آدرس اینترنتی سایت مراجعه کرده و با عضویت در آن سفارشات مورد نیاز خود را ثبت کرده و به راحتی تمامی مراحل تحویل، پرداخت و دریافت مرسوله را توسط گیرنده انجام دهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برخی از مشتریان

افتخار میکنیم میزبان بهترین ها هستیم